Kompozycje dla SNMW, numizmaty i kwiaty

Nasze kompozycje udekorwały piękne wydarzenie, jakim była pierwsza aukcja stacjonarna wrocławksiego domu aukcyjnego SNMW. Kompozycje w jesiennych kolorach pięknie wpasowały się w historyczne wnętrze hotelu Monopol, dodając jednocześnie klasy i elegancji temu wydarzeniu. Kwiaty łagodzą obyczaje, nie ma ku temu wątpliwosci.

8

październik


Kompozycje dla Salonu Kler

Jakiś czas temu zostaliśmy zaproszeni do stworzenia kompozycji dla wrocławskiego Salonu Kler.
Naszym zadaniem było wybranie naczyń i stworzenie w nich kompozycji z suszonych i stabilizowanych kwiatów. Zaproponowaliśmy kilka dekoracji począwszy od klasycznego bukietu z suszonej hortensji po kulę – Rajskiego Ptaka na awangardowym świeczniku.

Wśród dekoracji, znalazła się również kompozycja w stylu glamour z wykorzystaniem złotych i wybielanych roślin. Kopuły w nowoczesnym i bardziej dekoracyjnym wydaniu. Wianek w oryginalnej biało-srebrno-niebieskiej kolorystyce. Lekkie kompozycje z użyciem patyków. Bukiet na kryzie w nieco egzotycznej stylistyce.

16

wrzesień


Pracownia już niedługo stacjonarnie

Niezmiernie miło mi poinformować, że Pracownia florystyczno-artystyczna Magenta, doczekała się punktu stacjonarnego przy ulicy Wietrznej 36a. W naszej pracownii, będziecie mogli na miejscu zobaczyć i kupić dekoracje z kwiatów suszonych i stabilizowanych, oczywiście będą to również bukiety i kompozycje z kwiatów ciętych na zamówienie. Dostaniecie również u nas sezonowe kwiaty cięte i doniczkowe. 

Poza kwiatami, w pracownii kupicie ręcznie wykonane świece z zatopionymi kwiatami, dekoracje z żywicy i wiele innych ciekawaych artykułów i dekoracji na prezent lub pasujących do Waszego wnętrza. Produkty będą unikatowe, wykonanane przez polskich artystów i rękodzielników, na których znalezienie poświęcliśmy wiele czasu.

Oczywiście niezmiennie będziecie mogli liczyć na nasze kwiatowe wsparcie przy ślubach i weselach. 
Planujemy również z czasem do stałej oferty wprowadzić tematyczne warsztaty florystyczne i artystyczne z ciekawymi osobami.

Do zobaczenia już niedługo na żywo :) 
Przewidujemy, że nasza pracownia w pierwszych miesiącach po otwarciu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16.

Za projket naszej pracownii dziękujemy Paulinie z pracownii architektonicznej 2arch architektura,
będzie pięknie i bardzo przytulnie …

Zapraszamy już wkrótce

18

lipiec


Rośliny stabilizowane

Moda na rośliny stabilizowane nie mija, wręcz przeciwnie z roku na rok oferta na ten typ dekoracji mocno się poszerza. Niewątpliwie w dalszym ciągu prym wśród roślin stabilizowanych wiedzie mech chrobotek, w tej chwili dostępny w bardzo bogatej szacie kolorystycznej, począwszy od różnych odcieni zieleni po wszytskie kolory tęczy. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się także stabilizowane liście różnych gatunków paproci i innych dodatków zielonych np. bardzo lubianego eukaliptusa. Wśród roślin stabilizowanych możemy także znaleźć wieczne kwiaty, które w połączeniu z roślinami suszonymi wykorzystywane są do tworzenia bardzo modnych w tej chwili flower boksów. Nie ukrywam, że również mam słabość do roślin stabilizowanych, ponieważ można je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Poniżej kilka moich prac. 

19

lipiec


22

kwiecień