Kompozycje dla Salonu Kler

Jakiś czas temu zostaliśmy zaproszeni do stworzenia kompozycji dla wrocławskiego Salonu Kler.
Naszym zadaniem było wybranie naczyń i stworzenie w nich kompozycji z suszonych i stabilizowanych kwiatów. Zaproponowaliśmy kilka dekoracji począwszy od klasycznego bukietu z suszonej hortensji po kulę – Rajskiego Ptaka na awangardowym świeczniku.

Wśród dekoracji, znalazła się również kompozycja w stylu glamour z wykorzystaniem złotych i wybielanych roślin. Kopuły w nowoczesnym i bardziej dekoracyjnym wydaniu. Wianek w oryginalnej biało-srebrno-niebieskiej kolorystyce. Lekkie kompozycje z użyciem patyków. Bukiet na kryzie w nieco egzotycznej stylistyce.

16

wrzesień


Pracownia już niedługo stacjonarnie

Niezmiernie miło mi poinformować, że Pracownia florystyczno-artystyczna Magenta, doczekała się punktu stacjonarnego przy ulicy Wietrznej 36a. W naszej pracownii, będziecie mogli na miejscu zobaczyć i kupić dekoracje z kwiatów suszonych i stabilizowanych, oczywiście będą to również bukiety i kompozycje z kwiatów ciętych na zamówienie. Dostaniecie również u nas sezonowe kwiaty cięte i doniczkowe. 

Poza kwiatami, w pracownii kupicie ręcznie wykonane świece z zatopionymi kwiatami, dekoracje z żywicy i wiele innych ciekawaych artykułów i dekoracji na prezent lub pasujących do Waszego wnętrza. Produkty będą unikatowe, wykonanane przez polskich artystów i rękodzielników, na których znalezienie poświęcliśmy wiele czasu.

Oczywiście niezmiennie będziecie mogli liczyć na nasze kwiatowe wsparcie przy ślubach i weselach. 
Planujemy również z czasem do stałej oferty wprowadzić tematyczne warsztaty florystyczne i artystyczne z ciekawymi osobami.

Do zobaczenia już niedługo na żywo :) 
Przewidujemy, że nasza pracownia w pierwszych miesiącach po otwarciu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16.

Za projket naszej pracownii dziękujemy Paulinie z pracownii architektonicznej 2arch architektura,
będzie pięknie i bardzo przytulnie …

Zapraszamy już wkrótce

18

lipiec


Rośliny stabilizowane

Moda na rośliny stabilizowane nie mija, wręcz przeciwnie z roku na rok oferta na ten typ dekoracji mocno się poszerza. Niewątpliwie w dalszym ciągu prym wśród roślin stabilizowanych wiedzie mech chrobotek, w tej chwili dostępny w bardzo bogatej szacie kolorystycznej, począwszy od różnych odcieni zieleni po wszytskie kolory tęczy. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się także stabilizowane liście różnych gatunków paproci i innych dodatków zielonych np. bardzo lubianego eukaliptusa. Wśród roślin stabilizowanych możemy także znaleźć wieczne kwiaty, które w połączeniu z roślinami suszonymi wykorzystywane są do tworzenia bardzo modnych w tej chwili flower boksów. Nie ukrywam, że również mam słabość do roślin stabilizowanych, ponieważ można je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Poniżej kilka moich prac. 

19

lipiec


22

kwiecień


Bukiety dla zwycięzców nagrody VIS

Słoneczne bukiety dla zwycięzców nagrody Very Important Student na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Czytaj więcej

29

grudzień